Tylko dzieci wiedzą, czego szukają!

Wielu mieszkańców Polkowic zaskoczyło, że na co dzień nie zauważali tylu ciekawostek miasta. Symbolika państwowa, pamiątki kulturalne i historyczne, elementy w stylu pop art. To wszystko znalazło się w centrum uwagi ciekawych Świata – młodych studentów Uniwersytetu Dziecięcego UJW.

Inauguracja roku w formie gry terenowej przeniosła naszych słuchaczy i ich rodziny na trop poszukiwania drobnych, ale znaczących informacji. Szlak nie był przypadkowy, lecz zaplanowany specjalnie dla naszych uczestników. Pracował nad tym zespół twórców aplikacji naMIEDZI, która to aplikacja prowadzi użytkowników po różnorodnych trasach Zagłębia Miedziowego dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz technologii iBeacon.

Docierając do przystanku na obranej trasie podróżnik dowiaduje się o ciekawostkach i historii najbliższego otoczenia. W taki oto sposób mali studenci dowiedzieli się o osobliwościach stylu architektonicznego kościołów, które znajdują się w sercu Polkowic, dlaczego na przykład boki wagonika obok Ronda Żołnierzy Wyklętych są mocno pogniecione, z jakiej okazji była postawiona makieta szybu górniczego, jakie wydarzenia przedstawia witraż przy wiatraku i wiele innych ciekawostek.

NaMIEDZI pozwala spacerować zdrowo dla ciała i umysłu 🙂

Nie ulegając niesprzyjającym warunkom pogodowym polkowicka młodzież wraz z rodzeństwem, rodzicami, przyjaciółmi pokonywała trasę i rozwiązywała zadania. Robili to na różne sposoby!

Wszyscy wytrwali szczęśliwie dotarli do mety i otrzymali nagrodę za pokonanie trasy i rozwikłanie hasła, które okazało się słynną sentencją z powiastki „Mały Książe” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Dorośli są wiecznie zaganiani, niezdecydowani… „Tylko dzieci wiedzą, czego szukają”! Niedługo na Uniwersytecie Dziecięcym UJW ruszą warsztaty, które na pewno pozwolą pobudzić wyobraźnię i kreatywność młodych studentów.

Zdjęcia z pokonywania trasy są tutaj.