Gwieździsta Inauguracja 2020

7 marca w siedzibie  Uczelni Jana Wyżykowskiego spotkaliśmy się w gronie osób, pragnących dzielić się najciekawszymi odkryciami ludzkości oraz najpiękniejszymi zjawiskami otaczającego nas świata. Głównymi bohaterami jednak byli mali studenci, którzy gotowi byli chłonąć tę wiedzę i zaskakiwać trudnymi, ale jakże mądrymi pytaniami.

Rektor Uczelni dr Tadeusz Kierzyk, profesor UJW, oraz wiceburmistrz Polkowic Wojciech Marciniak życzyli samych sukcesów na drodze poznawania tajników nauki. Słuchacze I roku Uniwersytetu Dziecięcego UJW otrzymali z rąk gospodarzy swoje pierwsze indeksy.

Prawdziwy student, jak to przystało, prawdziwy wykład wysłuchać musi. Nasi przyszli odkrywcy natomiast z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w astronomicznym wykładzie Karola Wójcickiego.

Prezentacja pt. „Ciemność dnia i światła nocy” przeobraziła się w prawdziwą opowieść o niezwykłych podróżach pasjonata gwiazd. Słuchacze wraz z rodzicami z zafascynowaniem wpatrywali się w zaćmienie słońca oraz rozbłyski zorzy polarnej. Stało się to możliwe za sprawą zdjęć i nagrań, które Karol Wójcicki własnoręcznie zrobił w różnych zakątkach naszej planety. Słychać na sali było odgłosy zachwytu, pomruki podziwu i fonię dziecięcych uśmiechów. Zwieńczeniem spotkania inauguracyjnego był pierwszy wpis do prawdziwego indeksu przez naszego gościa specjalnego.

Zdjęcie wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego UJW daje do zrozumienia, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasz projekt edukacyjny, który dzięki dotacji ze środków Gminy Polkowice oraz zaangażowaniu kadry Uczelni Jana Wyżykowskiego daje możliwość rozwijać swoje zainteresowania 120 dzieciom.

Dołączyć do naszych wspomnień z Inauguracji 2020 można dzięki zdjęciom w zakładce GALERIA.