Inauguracja 2019 za nami!

23 lutego zaingurowaliśmy kolejny rok na Uniwersytecie Dziecięcym UJW! Naszym gościem specjalnym, a zarazem pierwszym w 2019 r. wykładowcą, był Radosław Kotarski, jeden z członków Agencji Mówców powerspeech.pl, twórca kanału Polimaty, autor książek a także reżyser i prowadzący programy historyczne w TV.

Podczas wykładu pt. „Włam się do mózgu”, prelegent przekonywał dzieci, że tak naprawdę nauka szkolna nielubianych często przedmiotów (historii, geografii czy matematyki) nie różni się specjalnie od nauki do testu na prawo jazdy czy innych, bardzo praktycznych, pożądanych przez nas, umiejętności.Wykładowca próbował uświadomić dzieciom czym jest nauka, po co się uczyć i do czego potrzebna jest wiedza na temat tego jak się uczyć. Słuchacze z ogromną radością przyjęli informację, że metody nauki, takie jak wielokrotne czytanie tego samego tekstu i katowanie się nim, czy też próby wkuwania tuż przed egzaminem, są przestarzałe i mało skuteczne. Kotarski zachęcił dzieci do zerwania ze starymi nawykami i nauczenia się „JAK SIĘ UCZYĆ” i pokazał dwie metody-wytrychy jak w przyjemny sposób uczyć się trudnych i, na pierwszy rzut oka, nudnych i nieprzydatnych rzeczy (takich jak np. słowo „pies” w języku szwedzkim 🙂 ).

Podczas wykładu było naukowo, ale też wesoło i bardzo sympatycznie. Mamy nadzieję, że przekazana przez Pana Radosława wiedza przyniesie wszystkim wiele korzyści W UCZENIU SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

Po wykładzie nie obyło się oczywiście bez wpisów do indeksów i selfie ze znanym z telewizji i internetu prowadzącym.

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ 🙂