Inauguracja 2019!

Już 23 lutego o g. 10:30 spotkamy się w Uczelni Jana Wyżykowskiego żeby zainaugurować kolejny rok na Uniwersytecie Dziecięcym UJW. Gościem specjalnym w tym dniu będzie Radosław Kotarski, który wiedzę popularyzuje:

  • w internecie (kanał Polimaty, który śledzi pół miliona subskrybentów!),
  • w telewizji (pięć serii programu „Podróże z historią” w TVP oraz seria „Tajemnice historii” w Fokus TV),
  • na papierze (dwie bestsellerowe książki – „Włam się do mózgu” o metodach skutecznej nauki oraz „Nic bardziej mylnego” obalająca 50 popularnych mitów w popkulturze),
  • w kampaniach reklamowych (na pewno znany wszystkim dzieciom „z widzenia” ambasador Banku Millennium).

„Głód wiedzy od zawsze popycha go do głębszych poszukiwań. Inspiruje go nawet bolesne ukłucie (nie „ukąszenie” jak popularnie się mówi) komara (a raczej pani komarzycy żywiącej w ten sposób swoje dzieci), na bazie którego powstał odcinek „Polimatów”, który obejrzało blisko milion widzów. Dziecięca ciekawość świata oraz wykorzystywanie bazy własnych doświadczeń pomagają mu tworzyć angażujące wystąpienia. Anglicy powiedzieliby, że w zakresie tematów jego limitem jest tylko niebo.” – Agencja Mówców powerspeech.pl.

Radosław Kotarski podczas swojego wystąpienia dla dzieci pt. „Włam się do mózgu”, przekaże tajniki metod skutecznego uczenia się opracowane przez badaczy z całego świata. Metody sam na sobie przetestował! W tym celu nauczył się w sześć miesięcy przypadkowo wylosowanego języka (szwedzkiego), a następnie zdał z powodzeniem egzamin państwowy organizowany w Göteborgu!

Inauguracja odbędzie się w Auli B107 siedziby Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach o g. 10:30. Zapraszamy słuchaczy I i II roku wraz z rodzicami 🙂